PORADY ŻYCIOWE: BĄDŹCIE SPRYTNI.

Życie rodzinne to złożona sprawa. Znajdź proste rozwiązania, które pomogą Ci przejść przez dzień z uśmiechem.

PORADY ŻYCIOWE: BĄDŹCIE SPRYTNI.

Dwójka dzieci, praca na pełen etat – to dość szalona kombinacja.

Próbujemy dzielić obowiązki z mężem, ale nie jest to łatwe. Miliard rzeczy do zrobienia, nigdy wystarczająco dużo czasu. Wkrótce po tym, jak Mała Diablica-Anielica Nr 2 przyszła na świat, zrozumiałam, że mam dwie opcje: a) ucieczka na odległą wyspę tropikalną lub b) znalezienie sposobu na mądrzejsze zarządzanie naszym czasem i zadaniami.

Chociaż opcja „a” była bardzo kusząca, wybrałam jednak tę drugą. W końcu tym zajmują się mamy, prawda? Ratują sytuację :).

Wprowadziłam zmiany. Niby nic wielkiego, a jednak różnica była ogromna.

Przykładowo, zmiana pieluchy: wcześniej musiałam zanieść Małą do łazienki, co oznaczało, że nasza Najstarsza zostawała na chwilę sama, jeśli męża nie było w domu. To często prowadziło do różnych problemów (przykładowo nieoczekiwanie na ścianach pojawiały się malunki…).

Więc zorganizowałam małe, proste obszary do zmiany pieluch w całym domu. Nic wymyślnego, nawilżane ściereczki, kilka czystych pieluch i mała mata. Były zawsze  pod ręką, kiedy tylko zaistniała potrzeba ich wykorzystania. To o wiele prostsze (a ilość rysunków na ścianach zmalała o 80%!).

Pasuje mi to. Wiecie – łatwe, funkcjonalne rozwiązania. Takie samo podejście mam do urządzeń domowych.

Przykładowo potrzebowaliśmy nowej lodówkozamrażarki. Czegoś pojemnego, niezawodnego, z funkcjami i opcjami, z których naprawdę bym korzystała.  

Po wielu poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na lodówkozamrażarkę z serii eXtra firmy Indesit. Naprawdę nam odpowiada!

Wiecie, jak  jedzenie potrafi piętrzyć się w lodówce? Czasami trudno nawet znaleźć to, czego się szuka, pośród całej reszty. Jednak ta lodówka ma poręczne rozwiązanie: półki przesuwne! Można je przesuwać, tak jak ubrania w szafie, i wybrać to, czego potrzebuję.

Marnowanie się jedzenia doprowadza mnie do szału! Na szczęście użycie pudełka FlexiUse pomaga temu zapobiec: to sprytne pudełlko można umieścić w miejscach o różnych zakresach temperatur wewnątrz lodówki. Obszar 0° jest idealny dla mięsa i delikatnych składników, podczas gdy obszar 5° lepiej nadaje się dla warzyw i owoców. Dłużej utrzymują świeżość i lepiej smakują!

Inna rzecz, którą uwielbiam: można dostosować wnętrze zamrażarki do moich potrzeb. Próbuję gotować dania z wyprzedzeniem i je zamrażać, by móc później korzystać z nich w czasie tygodnia. Jeśli przykładowo chcę zamrozić coś dużego, np. całego indyka, wystarczy wysunąć jeden panel i nagle mam wystarczającą ilość miejsca.

Lista funkcji jest bardzo długa. A co jest w tym najlepsze? Że naprawdę z nich korzystam. Rzeczywiście sprawiają, że moje życie jest prostsze.

Tak jest, Indesit jest sprytny. Prawie tak sprytny jak mama :)

Więcej informacji na temat naszych lodówek i zamrażarek z serii eXtra można znaleźć tutaj.