DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS W KUCHNI

Prawdziwe serce Twojego domu: kuchnia

DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS W KUCHNI

Ostatnio oglądaliśmy za dużo programów o szefach kuchni i gotowaniu.

Podczas naszych rozmów mąż i dzieci zaczęli w ostatnim czasie spontanicznie używać francuskich i włoskich słów związanych z kuchnią. Wiedzą, jak się pisze Crème fraîche. To zaczyna być dziwne. Ale jednocześnie to fajna zabawa. Stawiamy sobie wyzwania, aby tworzyć najbardziej apetyczne dania i jeść bardziej zdrowo (czasem).

Kuchnia stała się naszym wspólnym placem bojów/warsztatem. Uwielbiam to. W moim mniemaniu kuchnia zawsze była prawdziwym sercem domu. Jeśli jesteśmy tym, co jemy, to kuchnia jest miejscem, w którym decydujemy, kim chcemy zostać.

Nasza kuchnia jest częścią serii produktów do zabudowy Aria firmy Indesit. Wygląda fantastycznie: każde urządzenie do gotowania doskonale pasuje do pozostałych, a kuchnia odznacza się czystym, nowoczesnym wyglądem, który naprawdę uwielbiam. Zabrzmi to górnolotnie, ale to tak, jakby była częścią naszej rodziny: wszyscy jesteśmy inni, ale stworzeni dla siebie nawzajem (mówiłam, że zabrzmi przesadnie). 

Mój mąż może upiec obfitą pieczeń w piekarniku, podczas gdy moja córka i ja przygotowujemy ultrazdrowe, niskotłuszczowe danie chińskie na płycie. W międzyczasie mój syn eksperymentuje z mikrofalówką.

Gotujemy, śmiejemy się i mile spędzamy czas.

Umożliwiają nam to produkty z serii Aria. Przykładowo płyta jest płytą indukcyjną. Uwielbiam ją za wszechstronność, którą nam zapewnia, co umożliwia użycie garnków i patelni o dowolnych kształtach i rozmiarach. A sprzątanie po pracy w kuchni to przysłowiowa bułka z masłem.

Piekarnik posiada tak wiele wspaniałych funkcji, że często oskarżamy mojego męża o oszustwo.

Jedną z nich jest Turn&Cook. Działa, jak wskazuje nazwa – przekręcasz pokrętło i dostajesz niesamowicie smakowite dania w mniej niż godzinę. Wcześniej były walki o to, kto będzie musiał czyścić piekarnik, ale ten model posiada wiele sprytnych ulepszeń konstrukcyjnych, które znacznie ułatwiają pracę – takich jak przechylany grill lub możliwość wyjęcia przedniego szklanego panelu.

Żartowaliśmy sobie z naszego synka, kiedy chciał podjąć się próby przygotowania wykwintnych potraw w mikrofalówce. Ale musieliśmy zmienić zdanie… Jego dania są po prostu wspaniałe. Kuchenka mikrofalowa z serii Aria posiada specjalny system, który zapewnia dokładne gotowanie wszystkich składników (w naszej starej mikrofalówce dania były wiecznie w połowie zamrożone, a w połowie spalone).

Nasza kuchnia: wiecznie coś się w niej dzieje, jest pełna hałasu i nieładu.

Ale jednocześnie to najlepsze pomieszczenie w naszym domu – miejsce, w którym jesteśmy sobie najbliżsi :).

Więcej informacji na temat serii produktów kuchennych do zabudowy Aria firmy Indesit można znaleźć tutaj.