O CZASIE, PRZESTRZENI I BYCIU MAMĄ

Wszystko się zmienia: zmiany to część naszego życia. Trzeba sobie z nimi radzić z odwagą, miłością i pomysłowością.

O CZASIE, PRZESTRZENI I BYCIU MAMĄ

Moja mała córeczka już nie jest wcale taka mała. Ma 19 lat, więc powinno to być dla mnie jasne jak słońce. A jednak wcale tak nie jest:  gdy pakujemy jej rzeczy na wyjazd na studia, nadal nie mogę uwierzyć, że jest już wystarczająco dorosła, aby się wprowadzić i żyć z dala od mamy i taty.

Ale cóż – to się dzieje.

Poprosiła mnie o pomoc przy urządzaniu jej nowego, małego mieszkania. I kiedy mówię „małe”, naprawdę mam na myśli „małe”. Jest niewiele większe od pokoju, w którym dorastała! Ale na tyle nas stać i w sumie jest całkiem ładne. Najważniejsze, że jej się podoba.

Tak naprawdę wszystko się jeszcze przeciąga (przykładowo, nadal nie zdecydowała, jakie półki chce wstawić do swojej malutkiej kuchni), ale podstawowe rzeczy mamy już załatwione.

Przykładowo lodówka. Mała przestrzeń w kuchni znacznie utrudniała sprawę. Potrzebowaliśmy czegoś małego, ale pojemnego. Chciałam, aby była solidna i niezawodna oraz możliwie wydajna – jak każdy szanujący się student moja córka była bez grosza, więc oszczędzanie na rachunkach było istotne.

Po małych poszukiwaniach w Internecie i zapytaniu przyjaciół wybraliśmy wspaniałą zintegrowaną lodówkę firmy Indesit. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni!

Jak na takie małe urządzenie jakimś cudem udało się upakować w niej masę przestrzeni: półki wewnątrz lodówki i na drzwiach, obszerną zamrażarkę oraz pełnowymiarowy pojemnik na sałatki. Szklane półki wyglądają stylowo i jednocześnie solidnie. A system ochrony antybakteryjnej pozwala mojemu dziecku (tak, nadal tak się do niej zwracam…) dłużej cieszyć się świeżym jedzeniem. Mniej odpadów to większe oszczędności. Genialne!

Przydały się również odwracalne zawiasy. Układ pokoju jest trochę niestandardowy i lodówka musiała się otwierać z lewej strony. Po instalacji bez problemu wpasowała się w resztę mebli.

Więcej informacji na temat kompaktowych lodówek i urządzeń chłodzących do zabudowy firmy Indesit można znaleźć tutaj.