UMIEJĘTNOŚĆ MAMY NR 1: ZARZĄDZANIE CZASEM.

Zarządzanie czasem to zarządzanie życiem.

UMIEJĘTNOŚĆ MAMY NR 1: ZARZĄDZANIE CZASEM.

Nie jestem jedną z tych mam, które widzicie na okładkach czasopism. Moje włosy nie wyglądają przez cały czas perfekcyjnie. To samo dotyczy mojego makijażu (tych rzadkich okazjach, kiedy w ogóle go nakładam…).

Jestem prawdziwą mamą, z prawdziwymi problemami.

Na szczęście żaden z nich nie jest aż taki straszny – mało czasu i wieczne marzenie, aby jakimś cudem wygrać na loterii (co zapewne oznacza, że przydałoby się trochę dodatkowych pieniędzy!).

Może i wy macie swoje małe problemy, ale nie powinniście myśleć, że nie są ważne.  Jestem zwolennikiem mądrego zarządzania czasem i finansami. To poprawiło nasze życie.

Trzeba zacząć od podstaw: urządzeń domowych. Powinny Wam pomagać, a nie utrudniać życie. Po długich poszukiwaniach w Internecie znaleźliśmy zmywarki z serii eXtra firmy Indesit. Dobra cena, odpowiednie cechy.

Przykładowo funkcja Start Delay. Dzięki niej możesz załadować zmywarkę i ustawić rozruch o każdej porze dnia lub nocy. Nic mnie tak nie irytuje, jak widok zlewu pełnego brudnych naczyń. 

Wydaje się, że ciągle się piętrzą, od śniadania do kolacji.

Więc zaczęliśmy wkładać wszystko do zmywarki, kiedy nie było czasu na zmywanie ręczne. Robimy tak po każdym posiłku lub przekąsce.

Później, w nocy, kiedy już śpimy, nasza zmywarka firmy Indesit włącza się i wykonuje swoją pracę. Widok czystej kuchni i umytych naczyń na drugi dzień jest wspaniały!

Dodatkowo oszczędzamy też pieniądze. Ustawienie urządzenia na rozruch poza „godzinami szczytu” oznacza, że mniej wydajemy. Ponadto, urządzenie wydajnie korzysta zarówno z wody, jak i z prądu.

Podsumowując: mniej czasu tracę na zmywanie, rachunki są niższe, a nasza kuchnia jest czystsza! Trochę dodatkowego czasu i  oszczędności w dłuższej perspektywie sprawi, że będziecie zdrowsi, bogatsi i (co najważniejsze) szczęśliwsi.

Więc pamiętajcie: zarządzanie czasem to zarządzanie życiem :).

Więcej informacji na temat serii urządzeń eXtra firmy Indesit można znaleźć tutaj.