Myślisz o zakupie nowej zmywarki?

Myślisz o zakupie nowej zmywarki?
Skorzystaj z naszego poręcznego poradnika zakupowego!

Dzięki zmywarkom możesz pożegnać się z ręcznym myciem naczyń. Już samo to sprawia, że są wspaniałe!

Jednak są inne sprawy, które należy rozważyć, aby dokonać świadomego zakupu. Kieruj się poradami opisanymi poniżej, aby wybrać najbardziej odpowiednią zmywarkę.

Gotowi? No to do dzieła!

1. Wybierz styl.
Do zabudowy czy wolnostojąca?

Tak naprawdę zależy to od obecnego wyglądu Twojej kuchni. Jeśli posiadasz już szafki zawierające zabudowane urządzenia, to najprawdopodobniej ta opcja jest dla Ciebie.
Urządzenia do zabudowy łatwo wtapiają się w ogólny styl Twojej kuchni.

Z drugiej strony jeśli umeblowanie to nie problem, możesz wybrać sprzęt wolnostojący. Urządzenia wolnostojące firmy Indesit odznaczają się znakomitym wyglądem, więc świetnie się prezentują!

Uwaga dotycząca kolorów:

najczęściej używane kolory dla urządzeń domowych to biały, czarny i stalowy. Są wszechstronne i łatwo można je połączyć z innymi, jednak możesz chcieć dodać trochę kontrastu – przykładowo, wybierając białe urządzenie, podczas gdy reszta kuchni jest w ciemnych kolorach.

2. Wyciągnij taśmę mierniczą!

Miej również na uwadze, że wersje kompaktowe mogą się różnić. Przykładowo firma Indesit oferuje zmywarki na blat, które wymagają mniej miejsca niż płaskie i pełnowymiarowe modele.

I pamiętaj: nie ograniczaj się z mierzeniem wyłącznie do kuchni! Zanotuj szerokość wszystkich drzwi/ korytarzy/ wejść, przez które trzeba będzie przenieść Twoje urządzenie. Nikt by nie chciał, aby po odbiorze swojego nowiutkiego sprzętu okazało się, że nie mieści się w drzwiach!

3. Pomyśl o swoich nawykach w zmywaniu

Czy Wasza rodzina jest duża? Czy często organizujecie przyjęcia z przyjaciółmi? Jeśli tak, istnieje szansa, że brudne naczynia dość szybko zaczną się piętrzyć. Lub też może sytuacja jest zupełnie inna: chcecie kupić zmywarkę, chociaż dzienna ilość rudnych naczyń w Waszym gospodarstwie domowym jest względnie niewielka.

Jednym z najważniejszych czynników jest ilość kompletów, które powinna pomieścić Twoja nowa zmywarka.

Czym jest komplet? Wyobraź sobie formalny obiad. Każdy z gości będzie potrzebował: talerza na danie główne, talerza na deser, łyżeczki do deseru, talerza na zupę, łyżki do zupy, szklanki, filiżanki, spodka, łyżeczki, noża i widelca. To wszystko razem daje jeden komplet. Pomnóż to przez współczynnik kompletów, jakim charakteryzuje się Twoja zmywarka – to pozwali określić, ile przedmiotów zmieści się w jej wnętrzu.

4. Wybierz profity

Zmywarki często posiadają wiele specjalnych opcji i funkcji.

Dobra rada – uważnie przeczytaj, jakie opcje są w ofercie i zastanów się, czy będziesz z nich naprawdę korzystać.

Oto część funkcji, jakie oferują zmywarki firmy Indesit.

Regulator czasowy

Perfekcyjne wyczucie czasu!

Regulator czasowy, który pozwala załadować urządzenie i ustawić je w taki sposób, aby włączyło się w momencie, który najbardziej Ci odpowiada.

Przykładowo, można użyć intuicyjnego regulatora czasowego w zmywarce firmy Indesit w celu zaprogramowania urządzenia w taki sposób, aby zacząć pranie w nocy lub w godzinach „poza szczytem” i więcej zaoszczędzić!

Cykl Extra

Produkty z serii eXtra firmy Indesit oferują unikatowe funkcje, zaprojektowane tak, aby Twoje życie było prostsze.

Przykładowo, można wyciągnąć górny stojak i cieszyć się powierzchnią mycia o wysokości 53 cm.

Dodatkowo, innowacyjna technologia hydrauliczna pozwoli usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy i pozostałości jedzenia, więc zawsze możesz cieszyć się naczyniami bez skazy.