Kupujesz nową zamrażarkę?

chłodnictwo

Kupujesz nową zamrażarkę?
Spokojnie – jesteśmy tu, by Ci pomóc!

Niektórym osobom nie wystarcza zamrażarka w typowej lodówce. Samodzielne zamrażarki oferują o wiele więcej miejsca i są idealne, jeśli przygotowujesz dużo jedzenia na zapas lub lubisz robić jednorazowo duże zakupy na cały miesiąc, następnie wszystko zamrozić i niczym się nie martwić.

Prosty i zwięzły przewodnik kupna zamrażarki przedstawiony poniżej pomoże Ci dokonać świadomego zakupu.

Gotowy? No to do dzieła!

1. Wybierz styl.

Występują dwa podstawowe typy zamrażarek – zamrażarki skrzyniowe i pionowe. Oto kilka porad, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Zamrażarki skrzyniowe

Zamrażarki skrzyniowe otwierają się od góry i posiadają układ poziomy. Przegrody i wieszane kosze pozwalają uporządkować przedmioty wewnątrz urządzenia. Zamrażarki skrzyniowe doskonale nadają się do ochrony jedzenia przed odmrożeniem i cechują się niskim zużyciem energii. Odznaczają się również niskimi kosztami.

Zamrażarki pionowe

Zamrażarki pionowe posiadają układ przypominający klasyczne lodówki – jedne lub więcej drzwi frontowych, otwierające się na zewnątrz, a w środku znajdują się poziome półki. Pionowe zamrażarki pozwalają w prosty sposób uporządkować zamrożone produkty. Dodatkowo zajmują niewiele miejsca, więc można je zmieścić również w mniejszych pokojach.

Zamrażarki kompaktowe

Zamrażarki występują również w postaci kompaktowej lub mini. Model stojący na blacie lub pod nim może być tym, czego potrzebujesz, jeśli ograniczona przestrzeń to dla Ciebie duży problem.

Z uwagi na kompaktowe rozmiary niezwykle łatwo je wpasować w istniejący układ mebli. 

2. Zintegrowana czy wolnostojąca?

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów urządzeń kuchennych, większość producentów, w tym również Indesit, oferuje zamrażarki zarówno zintegrowane (do zabudowy), jak i wolnostojące.

Jeśli posiadasz już umeblowanie zawierające zintegrowane lub zabudowane urządzenia, najprawdopodobniej wybierzesz opcję zintegrowaną. Zintegrowane urządzenia w łatwy sposób wtapiają się w ogólny styl pokoju.

Z drugiej strony możesz wybrać sprzęt wolnostojący. Urządzenia wolnostojące firmy Indesit odznaczają się znakomitym wyglądem, więc świetnie się prezentują!

3. Wykonaj pomiary!

Czas wyciągnąć taśmę mierniczą. Zanim kupisz swoją zamrażarkę, upewnij się, że zmierzyłeś dostępną przestrzeń. Z uwagi na różnorodność dostępnych modeli zamrażarek ich rozmiary mogą znacząco się różnić, więc wcześniej należy wszystko dokładnie zaplanować.

A właśnie, nie zapomnij zmierzyć jeszcze  szerokości drzwi w Twoim domu! Nikt by nie chciał, aby po odbiorze nowiutkiego urządzenia okazało się, że nie mieści się w drzwiach!

4. Wybierz profity!

Super Freeze

Włożyłeś coś nowego do swojej zamrażarki firmy Indesit?

Funkcja Super Freeze szybko obniży temperaturę wewnątrz urządzenia, aby zagwarantować, że Twoje jedzenie zostanie zamrożone tak szybko, jak to możliwe, co pozwoli na zachowanie wartości odżywczych, smaku i struktury.

Temperature Control

Twoje jedzenie jest w dobrych rękach.

Funkcja Temperature Control firmy Indesit pozwala na ciągłe monitorowanie temperatury wewnątrz urządzenia, aby zapewnić najlepsze możliwe warunki dla Twoich zamrożonych produktów.

Jeśli temperatura podniosłaby się ponad dopuszczalny poziom, funkcja Temperature Control zaalarmuje Cię odpowiednim sygnałem.