Potrzebujesz nowej suszarki?
Użyj tego poradnika, aby wybrać najbardziej odpowiedni model.

Męczy Cię czekanie, aż Twoje pranie wyschnie? Czy Twoje ubrania tracą zapach świeżości, bo za dużo czasu spędziły na sznurkach? Nadszedł czas, aby nabyć suszarkę. Wrzuć do niej pranie, niech urządzenie zrobi swoje, a Ty ciesz się z efektów!

Aby wybrać odpowiednie dla Ciebie urządzenie musisz jednak pamiętać o kilku sprawach. Ten krótki poradnik Ci pomoże.

Gotowi? No to do dzieła!

1. Wybierz kolor!

Kolor to kluczowy element podczas projektowania pięknej przestrzeni. Nie zapominaj o tym!

Najczęściej używane kolory urządzeń domowych to biały, czarny i stalowy. Są wszechstronne i łatwo można je połączyć z innymi. Pamiętaj: możesz chcieć dodać trochę kontrastu – przykładowo, wybierając białe urządzenie, podczas gdy reszta kuchni jest w ciemnych kolorach.

2. Wyciągnij taśmę mierniczą!

Czas i przestrzeń mają jedną cechę wspólną: nigdy nie ma ich dość dużo. 
Zanim kupisz nową suszarkę, upewnij się, że zmierzyłeś dostępne miejsce!

Pamiętaj także, aby pomiędzy urządzeniem a ścianą było 10 cm przerwy, by ułatwić wentylację.

A właśnie, nie zapomnij zmierzyć jeszcze szerokości drzwi w Twoim domu! Nikt by nie chciał, aby po obiorze nowiutkiego urządzenia okazało się, że nie mieści się w drzwiach!

3. Znaj swoje potrzeby.

Istnieją różne typy suszarek. Poniżej opisaliśmy krótko kluczowe opcje najczęściej występujących suszarek, aby ułatwić Ci znalezienie modelu, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Mamy nadzieję, że to pomoże!

Suszarka przewietrzana

Działanie suszarek przewietrzanych polega na cyrkulacji ciepłego powietrza w suszarce, dzięki czemu wilgoć ulega odparowaniu. To efektywne i zarazem niedrogie rozwiązanie.

Pamiętaj, że suszarki przewietrzane wymagają dojścia do szybu wentylacyjnego, aby odprowadzać wilgotne powietrze na zewnątrz.

Kondensacja

Suszarki kondensacyjne gromadzą nadmiar wody, wypompowują ją do zbiornika lub do odpływu przy pomocy węża. Łatwo je zamontować, ponieważ nie wymagają podłączenia do wentylacji.

Suszarki kondensacyjne często są wyposażone w wiele ciekawych funkcji, warto je sprawdzić!

Suszarka kondensacyjna

Suszarki z czujnikami automatycznie sprawdzają poziom wilgoci w praniu. Pozwala to na wyłączenie urządzenia, kiedy pranie jest suche, bez konieczności czekania na koniec programu. Użycie suszarki z czujnikami wiąże się ze znacznymi oszczędnościami, ponieważ cykl suszenia trwa tylko tyle, ile powinien.

W tego typu urządzeniach można również wybrać dopuszczalny poziom wilgoci dla ubrań. Lekko wilgotne pranie (wilgotność na poziomie około 10%) o wiele łatwiej i efektywniej się prasuje.

Suszarka z pompą ciepła

Suszarki z pompą ciepła suszą pranie poprzez ogrzanie powietrza. Wilgoć z ubrań jest następnie zbierana w zbiorniku wody, a powietrze jest ponownie ogrzewane w celu wysuszenia ubrań. Tego typu suszarki są wszechstronne i łatwo umiejscowić je w domu ponieważ nie wymagają dostępu do szybów wentylacyjnych i nie generują wilgotnego powietrza.
Suszarki z pompą ciepła są także bardzo wydajne!

4. Zważ swoje pranie.

…no dobrze, może nie dosłownie (chociaż byłoby to przydatne). Jednak rozważ średnią ilość prania, którą generujecie razem z resztą rodziny: będzie to determinować pojemność bębna Twojego nowego urządzenia, a jest to jeden z kluczowych czynników, jaki należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Miej również na uwadze, że pojemność prania i pojemność suszenia to dwie różne sprawy, określone przez dwie różne wartości, więc zwróć uwagę na każdą z nich.

5. Wybierz profity.

Suszarki firmy Indesit posiadają wiele przydatnych funkcji, takich jak specjalne cykle, zmniejszony pobór prądu, niższy pobór wody itp. 

Podczas planowania zakupu urządzenia poświęć czas na rozważenie, czego będziesz potrzebować.

Oto część funkcji, jakie oferują suszarki firmy Indesit.

Fast Iron

Opcja Fast Iron pozwala uzyskać najlepszy poziom wilgoci.

Twoje suche pranie zachowa odpowiednią ilość wilgoci, co pozwoli na wygodne i efektywne prasowanie.

Opcja Memo

Nastaw i zapomnij! Opcja Memo pozwala zapisać ulubione lub najczęściej używane ustawienia w suszarce.

Następnym razem, gdy trzeba będzie wysuszyć pranie, suszarka będzie gotowa!

Stojak na buty

Specjalny stojak na buty pozwala umieścić je w suszarce w pozycji pionowej, co daje niesamowite efekty suszenia i chroni Twoje obuwie.