Poszukujesz nowej pralkosuszarki?
Oto poradnik, który Ci pomoże!

Pralkosuszarki są świetne. To połączenie pralki i suszarki (jak sama nazwa wskazuje…) w jednym urządzeniu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Włóż pranie, a kiedy cykl się skończy, ubrania będą nie tylko czyste, ale również suche!

Ten krótki poradnik poprowadzi Cię przez kilka kroków, które pomogą Ci dokonać przemyślanego zakupu.

Gotowy? No to zaczynamy!

1. Zabudowana czy wolnostojąca?

To zależy, czy chcesz, aby Twoje nowe urządzenie płynnie dopasowało się do pozostałych mebli. Jeśli tak, to lepiej wybrać pralkosuszarkę do zabudowy.

Takie urządzenia łatwo wtapiają się w ogólny styl Twojego pomieszczenia.

Z drugiej strony, możesz wybrać sprzęt wolnostojący. Urządzenia wolnostojące firmy Indesit odznaczają się znakomitym wyglądem, więc świetnie się prezentują!

2. Wyciągnij taśmę mierniczą!

Czas i przestrzeń mają jedną cechę wspólną: nigdy nie ma ich dość dużo.

Zanim kupisz swoje urządzenie, upewnij się, że zmierzyłeś dostępną przestrzeń. Pamiętaj, aby pomiędzy urządzeniem a ścianą było 10 cm przerwy, by ułatwić wentylację.

A właśnie, nie zapomnij zmierzyć jeszcze szerokości drzwi w Twoim domu! Nikt by nie chciał, aby po odbiorze nowiutkiego urządzenia okazało się, że nie mieści się w drzwiach! 

3. Zważ swoje pranie

…no dobrze, może nie dosłownie (chociaż byłoby to przydatne). Jednak rozważ średnią ilość prania, którą produkujecie razem z resztą rodziny: będzie to mieć wpływ na pojemność bębna Twojego nowego urządzenia, a jest to jeden z kluczowych czynników, jaki należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Pamiętaj: wartość pojemności bębna zawsze dotyczy suchego prania, a nie mokrego. Więc jeśli interesuje Cię urządzenie o pojemności 7 kg, oznacza to, że może pomieścić równowartość 7 kg suchych rzeczy. Oczywiście pranie będzie ważyć o wiele więcej, kiedy stanie się mokre, ale tym się nie przejmuj, urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby poradziło sobie z dodatkowym ciężarem.

4. Sprawdź prędkość wirowania.

Prędkość wirowania określa liczbę obrotów na minutę (rpm) które może wykonać pralkosuszarka. Zwykle wartość ta mieści się w zakresie od 1000 do 1600 obrotów na minutę.

Cykl wirowania jest wykonywany zaraz po praniu i przed uruchomieniem suszenia. Podczas wirowania z prania odprowadzana jest pozostałość wody. Większa ilość obrotów na minutę usuwa więcej wody i robi to szybciej niż powolne wirowanie.

5. Wybierz profity

Pralkosuszarki firmy Indesit posiadają wiele dodatkowych rozwiązań, takich jak specjalne cykle, zmniejszony pobór prądu, niższy pobór wody itp.

Podczas planowania zakupu urządzenia poświęć czas na rozpatrzenie opcji, których będziesz potrzebować.

Oto część funkcji, jakie oferują pralkosuszarki firmy Indesit.

Innex

Jeden przycisk, zero problemu.

Spieszysz się? Ustawienie programu pralki zajmuje teraz dwie sekundy. Dosłownie.

Seria urządzeń Innex firmy Indesit sprowadziła proces prania do absolutnego minimum: wystarczy jedno wciśnięcie guzika.

Obojętnie, czy pierzesz rzeczy bawełniane, syntetyczne, czy mieszane, wystarczy wcisnąć przycisk Push&Wash na Twojej pralkosuszarce Innex i wszystko jest załatwione.

Regulator czasowy

Nie ma plamy, której nie da się usunąć.

Oto wskazówka, w jaki sposób zaoszczędzić: pralkosuszarki firmy Indesit posiadają regulator czasowy, który pozwala załadować urządzenie i ustawić je w taki sposób, aby włączyło się o jakiejkolwiek porze, w dzień lub w nocy.

Korzystaj z tej przydatnej funkcji, aby zacząć pranie w nocy lub w godzinach „poza szczytem” i dzięki temu więcej zaoszczędzić!