Nowa pralka?
Pozwól, byśmy pomogli Ci wybrać najbardziej odpowiedni model.

Niewiele jest w życiu rzeczy pewnych. Jedną z nich jest to, że ubrania się brudzą. A brudne ubrania trzeba prać. Smutne, lecz prawdziwe.

Jednak możemy Ci znaleźć proste rozwiązanie dla tego problemu. Oto przewodnik, w którym wyszczególniliśmy kluczowe czynniki, jakie powinno się rozważyć podczas zakupu nowej pralki.

Gotowy? No to do dzieła!

1. Wyciągnij taśmę mierniczą!

Czas i przestrzeń mają jedną cechę wspólną: nigdy nie ma ich dość dużo.

Zanim kupisz swoją nową pralkę, upewnij się, że zmierzyłeś dostępną przestrzeń. 

A właśnie, nie zapomnij zmierzyć jeszcze szerokości drzwi w Twoim domu! Nikt by nie chciał, aby po odbiorze nowiutkiego urządzenia okazało się, że nie mieści się w drzwiach!

2. Wybierz: załadunek od góry czy od przodu?

Istnieją dwa podstawowe typy pralek: ładowane od góry i od przodu. Podczas podejmowania decyzji zastanów się, w jaki sposób i gdzie będziesz korzystać ze swojego urządzenia.

Ograniczona przestrzeń? Być może pralka ładowana od góry pomogłaby zaoszczędzić kilka cennych centymetrów kwadratowych ciasnego wnętrza. A może rozważasz również zakup suszarki i chcesz umieścić jedno urządzenie na drugim: w takim przypadku pralka ładowana od przodu to najlepsze rozwiązanie.

Pralki ładowane od przodu można podnieść przy użyciu podpórek, aby zminimalizować nierówności i przechylanie się urządzenia.

Ładowane od przodu

Pralki ładowane od przodu dają doskonałe rezultaty pod względem prania i są oszczędne, dzięki czemu zużywają niewiele wody.

Zgodnie z nazwą drzwi otwierają się z przodu urządzenia.

Ładowane od góry

Pralki ładowane od góry oferują krótkie cykle prania, a ich struktura zapewnia obniżony poziom wibracji podczas prania.

3. Zważ swoje pranie.

…no dobrze, może nie dosłownie (chociaż byłoby to przydatne). Jednak rozważ średnią ilość prania, którą generujecie razem z resztą rodziny: będzie to determinować pojemność bębna Twojego nowego urządzenia, a jest to jeden z kluczowych czynników, jaki należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Pamiętaj: wartość pojemności bębna zawsze dotyczy suchego prania, a nie mokrego. Więc jeśli interesuje Cię urządzenie o pojemności 7 kg, oznacza to, że może pomieścić równowartość 7 kg suchych przedmiotów. Oczywiście pranie będzie ważyć o wiele więcej, kiedy stanie się mokre, ale tym się nie przejmuj, urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby poradziło sobie z dodatkowym ciężarem.

4. Wybierz profity.

Pralki firmy Indesit posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak specjalne cykle, zmniejszony pobór prądu, niższy pobór wody itp.

Podczas planowania zakupu urządzenia poświęć chwilę czasu, aby zastanowić się, czego będziesz potrzebować. 

Oto część funkcji, jakie oferują pralki firmy Indesit.

Innex

Jeden przycisk, zero problemu.

Spieszysz się? Ustawienie programu pralki zajmuje teraz dwie sekundy. Dosłownie.
Seria urządzeń Innex firmy Indesit sprowadziła proces prania do absolutnego minimum: wystarczy jedno wciśnięcie guzika.

Bez znaczenia, czy pierzesz rzeczy bawełniane, syntetyczne, czy mieszane, wystarczy wcisnąć przycisk Push&Go na Twojej pralce Innex i gotowe.

Extra Wash

Nie ma plamy, której nie da się usunąć.

Widziałeś już wszystkie rodzaje zabrudzeń. Są takie plamy, że aż chce się rwać włosy z głowy. Nie rób tego (będziesz później żałować). Oto prostsza i skuteczniejsza metoda: włóż brudne ubrania do pralki i wybierz specjalny cykl Extra Wash.

W ten sposób zyskasz czyste pranie i spokój ducha. Niezłe, prawda?