Kupujesz nową płytę kuchenną?
Zacznij od tego prostego poradnika!

Nie ma nic lepszego od stania nad płytą kuchenną, pośród ciepła i pachnących dań. To miejsce, w którym możesz wyzwolić swoją kulinarną kreatywność i przeżyć dreszczyk emocji związany z gotowaniem.

Podczas wyboru płyty kuchennej upewnij się, że zakup będzie spełniać Twoje wymagania. Oto kilka porad, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego modelu. Do dzieła!

1. Wybierz swój styl gotowania.

Kluczowym elementem, który należy rozważyć, jesteś Ty – Twój styl gotowania. Niektóre płyty będą Ci bardziej odpowiadać niż inne. Oczywiście należy pomyśleć o innych sprawach. Przykładowo, jeśli masz dzieci, najistotniejsze może być bezpieczeństwo.

Poniżej podsumowaliśmy najczęściej występujące typy płyt kuchennych.

Płyty grzewcze

Płyty grzewcze to niedroga i sprawdzona opcja. To urządzenia, które dają dużą kontrolę podczas gotowania.

Zwykle kuchenki z płytami grzewczymi posiadają cztery lub więcej okrągłe cewki elektryczne, które podgrzewają się i tym samym ogrzewają garnek lub patelnię. 

Płyty ceramiczne

Efektowne i minimalistyczne płyty ceramiczne odznaczają się eleganckimi, płaskimi powierzchniami ceramicznymi. Pod nimi znajduje się zestaw metalowych elementów grzewczych, które przenoszą ciepło w różne strefy gotowania i, w konsekwencji, ogrzewają garnek lub patelnię.

Ich płaska powierzchnia sprawia, że szczególnie łatwo się je czyści, a jako kuchenki elektryczne często oferują intuicyjne panele dotykowe. 

Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne korzystają z innowacyjnej technologii, w której pole elektromagnetyczne ogrzewa bezpośrednio garnki i patelnie, a nie płytę. W ten sposób powierzchnia płyty utrzymuje temperaturę pokojową nawet podczas gotowania, dzięki czemu tego typu płyty są ultrabezpieczne i doskonale sprawdzają się, gdy w domu są dzieci.

Nowoczesne systemy kontroli dotykowej, możliwość szybkiej regulacji grzania i atrakcyjny wygląd to kluczowe cechy płyt indukcyjnych.

Palniki gazowe

Jeśli lubisz kontrolować proces gotowania, to klasyczne, nieelektryczne palniki gazowe mogą być dla Ciebie fantastyczną opcją.

Palniki gazowe natychmiastowo reagują na zmiany, co pozwala regulować poziom grzania z niebywałą precyzją. Generalnie są idealne do dań w stylu chińskim i gotowania na patelni oraz cechują się niskimi kosztami.

2. Spraw, by przyciągała wzrok.

Płyty kuchenne mogą podkreślić unikalny styl Twojej kuchni.

Jeśli wygląd Twojej kuchni jest dla Ciebie ważny, nie zapomnij o wyborze odpowiedniego koloru. Projekt i wystrój to bardzo ważne sprawy! Rodziny spędzają w kuchni dużo czasu, więc zadbaj o to, by było to wspaniałe miejsce!

Najczęściej używane kolory płyt kuchennych to biały, czarny i stalowy. To uniwersalne kolory i łatwo można je połączyć z innymi. Jednak możesz chcieć dodać trochę kontrastu – przykładowo, wybierając białą płytę, podczas gdy reszta kuchni jest w ciemnych kolorach.

3. Wybierz profity.

Podobnie jak większość urządzeń domowych płyty kuchenne firmy Indesit oferują przydatne funkcje, które pomogą Ci odnaleźć w sobie szefa kuchni.

Oto wybrane funkcje, jakie oferują płyty kuchenne firmy Indesit.

Potrójne stanowisko do woków

Przygotuj stylowe dania w stylu chińskim.

Specjalny potrójne stanowisko do woków firmy Indesit to ekstrasilny 3,25 kW podwójny palnik, który w szybki i wydajny sposób podgrzeje Twoją patelnię, co pozwoli uzyskać doskonałą chrupkość zewnętrznych warstw dania.