Potrzebujesz piekarnika?
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc!

Jesteśmy tym, co jemy, prawda? A więc zakup piekarnika, który najlepiej odpowiada naszym wymaganiom dotyczącym doświadczeń w kuchni, ma sens.

Szukanie odpowiedniego piekarnika może być męczące. Pozwól, aby nasz przydatny poradnik pomógł Ci dokonać świadomego zakupu. 

Gotowy? No to do dzieła!

1. Poznaj swoje potrzeby.
Piekarnik czy kuchenka?

Jaka jest różnica pomiędzy piekarnikiem a kuchenką? To proste: kuchenka to połączenie piekarnika i płyty (gazowej lub indukcyjnej).

Są zawsze dostępne w opcji wolnostojącej, a nie do zabudowy. Czym jest piekarnik? Cóż, dokładnie tym: to tylko piekarnik, a nie połączenie piekarnika i płyty kuchennej.

2. Gazowy czy elektryczny?

Elektryczne piekarniki oferują szeroki wachlarz opcji, takich jak programowalne ustawienia dla Twoich dań.

Rozprowadzenie ciepła w piekarnikach gazowych jest doskonałe dla wilgotnych, a jednocześnie dokładnie upieczonych dań, co sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas przygotowywania obfitych pieczeni na specjalne okazje.

Firma Indesit oferuje również piekarniki hybrydowe.

3. Wyciągnij taśmę mierniczą!

Zanim kupisz nową kuchenkę, upewnij się, że zmierzyłeś dostępne miejsce. Wyciągnij więc taśmę mierniczą i zacznij spisywać wymiary! Pod względem rozmiaru piekarniki można zwykle podzielić na „pojedyncze” lub „podwójne”. Pojedyncze piekarniki są doskonałym wyborem dla większości rodzin. Oferują wystarczająco dużo miejsca na codzienne gotowanie i łatwo je zmieścić w kuchni, nawet przy ograniczonej przestrzeni. Podwójne piekarniki są dokładnie tym, na co wskazuje nazwa: połączeniem dwóch osobnych piekarników. Dzięki temu oferują wszechstronność i dodatkowe miejsce do pieczenia. Jeśli często organizujesz przyjęcia domowe lub Twoja rodzina jest wyjątkowo liczna, to może być odpowiednia opcja dla Ciebie.

4. Wybierz kolor!

Kolor jest kluczowym elementem tworzenia wystroju, który pasuje do Twojego stylu.
Urządzenia domowe są dostępne w różnych kolorach, w tym jako białe, czarne oraz stalowe. To wszechstronne barwy i łatwo można je połączyć z innymi. Jednak możesz chcieć dodać trochę kontrastu – przykładowo, wybierając biały piekarnik, podczas gdy reszta kuchni jest w ciemnych kolorach. 
To kwestia gustu. Rozważ różne dostępne opcje i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Ty i Twoja rodzina będziecie spędzać dużo czasu w kuchni, więc spraw, by była wspaniała!

5. Rozważ opcję samoczyszczącą.

Tak, piekarniki mogą czyścić się same! Jeśli interesuje Cię ta opcja, oto szybkie podsumowanie głównych systemów samoczyszczących: katalitycznego i pirolitycznego.

Kataliza

Piekarniki z funkcją katalizy zawierają specjalne wkładki, które są przeznaczone do absorbowania tłuszczu. Podczas uruchamiania funkcji samooczyszczenia katalitycznego piekarnika, jest jest rozgrzewany do bardzo wysokiej temperatury. Podczas tego procesu nadmiar tłuszczu i zabrudzenia są zmiękczane lub spalone. Po zakończeniu cyklu czyszczenia można je z łatwością usunąć szmatką.

Piroliza

Podczas procesu samoczyszczenia komora piekarnika z funkcją pirolizy jest rozgrzewana do bardzo wysokiej temperatury.

6. Wybierz profity.

Podobnie jak większość urządzeń domowych nowoczesne piekarniki oferują przydatne funkcje, które pomogą Ci odnaleźć w sobie szefa kuchni.
Oto część funkcji, jakie oferują piekarniki firmy Indesit.

Turn&Cook

Jeden ruch, 80 pysznych przepisów.

Nowa funkcja Turn&Cook firmy Indesit: wystarczy tylko obrócić pokrętło na piekarniku, by ustawić automatyczny program gotowania jednego z 80 pysznych przepisów, które będą gotowe już po godzinie.

Tylko jeden ruch dzieli Cię od Twoich ulubionych dań!

Freasy Cook

Błyskawiczna zamiana z zamrożonego na upieczone!

Funkcja Freasy Cook pozwala podgrzać zamrożone posiłki w krótszym czasie. Ta opcja została zaprojektowana w celu uzyskania doskonałych rezultatów nawet bez wstępnego ogrzewania piekarnika.

Wystarczy włożyć zamrożone danie do piekarnika i zacząć podgrzewanie! 

Funkcja Pizza

Doskonała pizza!
Dzięki funkcji Pizza ustawienia stopnia grzania i czasu są automatycznie dobierane dla Twojego piekarnika firmy Indesit, co pozwala za każdym razem rozkoszować się pyszną, chrupiącą pizzą!

Ale to nie wszystko: możesz także użyć funkcji Pizza, aby przygotować chleb oraz inne wyroby piekarskie.