Jak znaleźć odpowiednią lodówkę.

Jak znaleźć odpowiednią lodówkę.
Prosty poradnik robienia zakupów

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki. To na nią spada absolutnie najważniejsza rola w przechowywaniu naszego jedzenia.

Można się łatwo zagubić, patrząc na różne typy lodówek i wszelkie funkcje, które oferują. Nasz poręczny poradnik dotyczący kupna lodówki pomoże Ci wybrać odpowiedni model! 

Gotowy? No to do dzieła!

1. Wybierz swój styl.

Lodówki z zamrażarką na górze, na dole, kompaktowe, w stylu french door… Lista nie ma końca.

Skupmy się na kluczowych czynnikach występujących w typowych modelach lodówek, co umożliwi wybór tej, która będzie Ci odpowiadać. 

Lodówki monodoor

Modele monodoor posiadają jednie komorę lodówki. Jeśli masz osobną zamrażakrę, model monodor może być właśnie tym, czego potrzebujesz: brak komory zamrażarki oznacza większą pojemność lodówki. Lodówka monodoor może zapewnić Tobie tyle miejsca, ile potrzebujesz do przechowywania Twojej żywności

Compact

Compact fridges, whether table-top or under counter, are ideal for offices, kitchenettes or guest rooms. With their compact size, they can be placed in rooms with little available space. If you’re looking for a second fridge, or if few people will be storing goods inside it, a compact (or mini) fridge might be a great option for you.

2. Pomyśl o sprzęcie do zabudowy.

Indesit posiada w ofercie także lodówki do zabudowy.

Więc jeśli chcesz, aby Twoja nowa lodówka płynnie dopasowała się do pozostałych mebli kuchennych, jest to opcja warta rozważenia. Większość wymienionych powyżej typów lodówek występuje w wersji zintegrowanej, więc to nie ogranicza Twoich możliwości. Urządzenia są zwykle zaprojektowane tak, by odpowiadać standardowym rozmiarom, ale sprawdź wszystkie wymiary! I tak oto dochodzimy do kolejnego kroku… 

3. Wykonaj pomiary!

Czas wyciągnąć taśmę mierniczą. Zanim kupisz swoją lodówkę, upewnij się, że zmierzyłeś dostępną przestrzeń. Z uwagi na różnorodność oferowanych modeli lodówek ich rozmiary mogą znacząco się różnić. Pamiętaj, aby sprawdzić specyfikacje pod kątem wymiarów podczas planowania zakupów!

A właśnie, nie zapomnij zmierzyć jeszcze szerokości drzwi w Twoim domu! Nikt by nie chciał, aby po odbiorze nowiutkiego urządzenia okazało się, że nie mieści się w drzwiach!

4. Poznaj swoje potrzeby.

Nowoczesne lodówki oferują szeroki wachlarz ciekawych funkcji (opiszemy je krótko w kolejnym punkcie). Jednak należy również zwrócić uwagę na podstawowe, zdroworozsądkowe rozwiązania. Poniżej przedstawiono część opcji, które mogą Ci się przydać.

Odwracalne zawiasy

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię zintegrowana lub wolnostojąca lodówka, pamiętaj, aby sprawdzić, w którą stronę otwierają się drzwi (od lewej lub od prawej strony) i czy to pasuje do układu w Twojej kuchni. Niektóre lodówki posiadają opcję przełożenia zawiasów na drugą stronę, więc drzwi można umieścić w taki sposób, aby odpowiadały Twoim potrzebom.

Półki przesuwne

W przypadku dużych rodzin jedzenie często się piętrzy. Niektóre produkty są wciśnięte w zakamarki lodówki lub zamrażarki i zapomina się o nich. Półki przesuwne to prosta i zarazem poręczna opcja, która pozwala je wyjąć, dzięki czemu łatwiej znaleźć to, czego się szuka, oraz uporządkować wszystko wewnątrz Twojego urządzenia.

5. Wybierz profity!

Szuflada Flexi Use Box

Perfekcyjne przechowywanie.

Szuflada Flexi Use Box firmy Indesit to wyjątkowe rozwiązanie, które pozwala utrzymać idealną temperaturę dla owoców, mięsa lub ryb. W zależności od pozycji szuflady Flexi Use Box można dostosować temperaturę do Twoich potrzeb: jedna pozycja pozwala uzyskać temperaturę odpowiednią dla owoców, natomiast na mięso i ryby, które wymagają niższych temperatur, jest inne miejsce.

Szuflada Flexi Use Box firmy Indesit pozwala dłużej zachować świeżość i cieszyć się lepszym smakiem!

Openspace

Dostosowane do Twoich potrzeb.

System Openspace firmy Indesit pozwala na personalizację układu Twojej lodówki. Małe pudełka mogą zostać umieszczone w zamrażarce, aby przechowywać większą ilość mniejszych produktów, lub można je usunąć, aby zapewnić miejsce dla czegoś większego, przykładowo na pudełka z pizzą oraz pyszne składniki, z których będziecie przygotowywać dania na święta!

Dystrybutor wody

Świeża woda o każdej porze dnia.

Dystrybutor wody to funkcja dostępna w wybranych lodówkach firmy Indesit, która dostarcza schłodzoną, świeżą wodę, kiedy tylko będziesz mieć na nią ochotę.

W drzwi lodówki wmontowano obszerny zbiornik wodny, a jego ponowne napełnienie jest tak proste jak (wybaczcie żart) wypicie kubka wody!