Najlepsza kuchenka Dla Twojej kuchni?
Oto poradnik, który ułatwi Ci wybór!

Kuchenki to świetna opcja w przypadku mniejszych kuchni. Jako samodzielne urządzenia łączące płytę kuchenną z jednym lub kilkoma piekarnikami są niezwykle wszechstronne.

Podczas zakupu nowej kuchenki należy mieć na uwadze kilka spraw, które pomogą Ci wybrać najlepszy model. Ten użyteczny poradnik pomoże Ci dokonać świadomego zakupu!

1. Pomyśl o rodzaju zasilania.

Kuchenki można podzielić na trzy typy: gazowe, elektryczne i hybrydowe.

Kuchenki gazowe

Kuchenki gazowe pozwalają na bardzo szybkie i precyzyjne gotowanie. Łatwo kontrolować moc płomienia pod naczyniem, aby osiągnąć odpowiedni poziom, podany w przepisie. Z kuchenką gazową przygotowywanie dań w stylu chińskim i smażenie na patelni to drobnostka.

Pamiętaj: będziesz potrzebować certyfikowanego profesjonalisty, aby bezpiecznie zamontować kuchenkę gazową. 

Kuchenki elektryczne

Kuchenki elektryczne odznaczają się wszechstronnością, korzystają z nowoczesnych technologii i zawierają wiele przydatnych funkcji.

Trzy najczęściej wybierane opcje w przypadku płyt elektrycznych w kuchenkach to płyty grzewcze, płyty ceramiczne oraz płyty indukcyjne.

Płyty elektryczne z palnikami

Płyty elektryczne to niedroga i sprawdzona opcja, która daje dużą kontrolę podczas gotowania.

Zwykle kuchenki z płytami elektrycznymi posiadają cztery (lub więcej) okrągłe cewki elektryczne, które podgrzewają się i tym samym ogrzewają garnek lub patelnię.

Płyty ceramiczne

Płyty ceramiczne w kuchenkach odznaczają się eleganckimi, płaskimi powierzchniami ceramicznymi. Pod nimi znajduje się zestaw metalowych elementów grzewczych, które przenoszą ciepło w różne strefy gotowania i, w konsekwencji, ogrzewają garnek lub patelnię.

Ich płaska powierzchnia sprawia, że szczególnie łatwo się je czyści i często posiadają intuicyjne panele dotykowe.

Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne korzystają z innowacyjnej technologii, w której pole elektromagnetyczne ogrzewa bezpośrednio garnki i patelnie, a nie płytę. W ten sposób powierzchnia płyty utrzymuje temperaturę pokojową nawet podczas gotowania, dzięki czemu tego typu płyty są ultrabezpieczne i doskonale sprawdzają się, gdy w domu są dzieci.

Nowoczesne systemy kontroli dotykowej, możliwość szybkiej regulacji grzania i atrakcyjny wygląd to kluczowe cechy płyt indukcyjnych.

Kuchenki dwukomorowe

Kuchenki dwukomorowe to połączenie najlepszych cech kuchenek gazowych i elektrycznych.

Zwykle posiadają gazowe płyty grzewcze i elektryczne piekarniki, więc można korzystać z precyzyjnego i natychmiastowego gotowania na gazie oraz zalet wszechstronnego piekarnika elektrycznego.

2. Wyciągnij taśmę mierniczą!

Zanim kupisz nową kuchenkę, upewnij się, że zmierzyłeś dostępne miejsce. Więc wyciągnij taśmę mierniczą i zacznij spisywać wymiary!

Pamiętaj: radzimy dodać dodatkowe 5 mm wokół urządzenia, aby ułatwić wentylację i zapobiec przegrzaniu.

A właśnie, nie zapomnij zmierzyć jeszcze szerokości drzwi w Twoim domu! Nikt by nie chciał, aby po obiorze nowiutkiego urządzenia okazało się, że nie mieści się w drzwiach! 

3. Wybierz profity.

Podobnie jak większość urządzeń domowych nowoczesne kuchenki oferują przydatne funkcje, które pomogą Ci znaleźć w sobie szefa kuchni.

Oto część funkcji, jakie oferują kuchenki firmy Indesit.

Multichef

Gotuj pyszne dania bez wysiłku!

Funkcja Multichef  oferuje unikalne metody gotowania, które pomogą Ci w łatwy sposób przygotować pyszne dania.

Od obfitej pieczeni, przez pizzę, aż do chleba czosnkowego i innych dań Multichef  pomoże we wszystkim. Smacznego!

Easy Cleaning

Czyść bez wysiłku.

Konstrukcja z funkcją Easy Cleaning w kuchenkach Indesit pozwala szybko, bezpiecznie i w prosty sposób wyjąć przedni panel szklany z kuchenki, dzięki czemu czyszczenie odbywa się błyskawicznie.